Podczas kąpieli psa należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Należy pilnować stałej temperatury wody podczas kąpieli i nie używać zbyt gorącej i zbyt zimnej wody. Po namydleniu należy psa dobrze spłukać wodą, uważając aby nic nie dostało się psu do nosa, uszu i oczu. Po kąpieli trzymać psa w domu dopóki całkowicie nie wyschnie.
Najlepiej planować kąpiel psa na wieczór, po jedzeniu i ostatnim spacerze. Do zmoczenia sierści, a potem do jej spłukania najlepszy jest prysznic. Jeśli nim nie dysponujemy, polewamy psa z wiaderka lub kubeczka. Ponieważ kąpiel usuwa z psiej sierści substancje tłuszczowe, zabezpieczające ją przed przemoczeniem i zwiększające jej zdolności izolacyjne, nie należy tego zabiegu dokonywać zbyt często. Po zdjęciu obroży stawiamy zwierzę w wannie lub umywalce.W uszach należy umieścić tampony z waty, aby zapobiec dostaniu się do nich wody – może to spowodować zapalenie psiego ucha. Teraz trzeba sierść dokładnie zmoczyć, posuwając się od szyi do ogona. Wcześniej przygotowujemy w kubku szampon, zmieszany z niewielką ilością wody. Szampon powinien być starannie dobrany do rodzaju i aktualnego stanu włosa naszego psa. Szampon należy dokładnie rozprowadzić po całej powierzchni i dobrze wetrzeć. Uważać trzeba, aby nie dostał się on do oczu, uszu, nosa i pyska, szczególnie jeśli jest to szampon zawierający składniki owadobójcze. Woda używana do kąpieli powinna być umiarkowanie ciepła, nigdy zimna ani gorąca i utrzymywać w miarę jednakową temperaturę.
natasza1993@gmail.com |
Ten komentarz został usunięty przez autora.
OdpowiedzUsuńJa oprócz kąpieli stosuję specjalną odżywkę dla psów w sprayu, którą kupuję w sklepie groomerskim https://sklep.germapol.pl/. Dzięki niej sierść mojego pupila jest cały czas odpowiednio nawilżona, a także odżywiona. Zawartość pewnych składników jak np. otrębów ryżowych dodatkowo uszczelnia naskórek i zapobiega skręcaniu się włosów.
OdpowiedzUsuńDobrze piszesz
OdpowiedzUsuńGenialny wpis...
OdpowiedzUsuń